Akcesoria przydatne w zimie

akcesoria na zimę

Zima to pora roku, za którą większość kierujących samochodami zwyczajnie nie przepada. Powodem takiego stanu rzeczy są przede wszystkim wszelkie nieudogodnienia z nią związane.

Bez tego zimą ciężko

Okazuje się, że zima wcale nie jest taka straszna, jak inni powiadają, o ile się do niej odpowiednio przygotuje. Samochód w oczywisty sposób rzeczy sam tego nie zrobi, więc potrzeba w tym zakresie minimum własnego zaangażowania. Dobrze będzie, jeżeli w sklepie motoryzacyjnym zakupimy takie akcesoria samochodowe jak:

  • zimowy płyn do spryskiwaczy
  • odmrażacz do szyb
  • spray do uszczelek
  • skrobaczka do szyb wraz ze zmiotką

Mając pod ręką każdy z tych przedmiotów można być pewnym, że poradzimy sobie w nawet ekstremalnych warunkach. Wyjeżdżając na typowo górskie odcinki dobrze mieć w bagażniku łańcuchy na koła, które pozwolą nam się wydostać z tamtejszych zasp.

Przygotowania do sezonu

Jesienią, kiedy temperatury utrzymują się na poziomie kilkunastu stopni Celsjusza powyżej zera, dobrze jest zabrać się za przygotowanie powłoki lakierniczej w związku z destrukcyjnym działaniem soli. Pomocne w takim wypadku będą odpowiednie kosmetyki samochodowe. Mając kilkuletni akumulator, koniecznie trzeba sprawdzić jego napięcie, gdyż z czasem każda bateria traci swoją wydajność.

Czas się zaopatrzyć

Dzisiaj na ogół nie ma problemu z dostępnością większości towarów w sklepach internetowych. Zwykle następnego dnia roboczego sprzedawca nadaje do nas ubezpieczoną przesyłkę. Zakupy w sieci to chyba najwygodniejszy sposób na skompletowanie zestawu na zimę do naszego auta.