Akcesoria samochodowe przydatne latem

Lato to czas wyjazdów – dłuższych i krótszych, z rodziną, ukochaną lub ukochanym, czy też z przyjaciółmi. Podczas letniej wycieczki autem przydadzą nam się pewne akcesoria, m.in. okulary przeciwsłoneczne do jazdy samochodem, osłonki na szyby, osłona przeciw nagrzewaniu się kokpitu i tym podobne dodatki.

Okulary przeciwsłoneczne dla kierowców

Kiedy jedziemy samochodem w środku lata, często zdarza się, że słońce oślepia nas, powoduje zmęczenie wzorku i spadek koncentracji, co może wywoływać większe ryzyko wypadku lub kolizji na drodze. Dlatego na lato warto zainwestować w dobre okulary przeciwsłoneczne dla kierowców. Takie dodatki są dostępne m.in. z logo znanych marek motoryzacyjnych, np. Ferrari, ale ich cena automatycznie rośnie. Najważniejsze jednak, aby okulary blokowały promieniowanie UV, nie przyciemniały zanadto drogi, ale likwidowały efekt oślepienia.

Zasłonki i roletki przeciwsłoneczne

Dla komfortu naszych pasażerów na lato możemy zainwestować w roletki i zasłonki przeciwsłoneczne, które różnią się pomiędzy sobą konstrukcją, sposobem montażu, powierzchnią, a czasem także kolorem. Najprostsze zasłonki będą montowane bezpośrednio na szybie, za pomocą przyssawek. Można je łatwo zamontować i zdemontować, jeśli zajdzie taka potrzeba. Trwałym rozwiązaniem są roletki na tylne lub boczne szyby samochodu, które zwija się do umieszczonej przy krawędzi okna kasety, jeśli nie są w danym momencie potrzebne.

Maty na przednią szybę

Chyba każdy kierowca doświadczył sytuacji, gdy zostawił swój samochód na parkingu, w pełnym słońcu, a po kilku godzinach niemożliwe stawało się uruchomienie go bez poparzenia sobie rąk czy pupy i nóg. Dzięki matom na przednią szybę, rozkładanym w razie konieczności, można zlikwidować problem nadmiernego nagrzewania się wnętrza pojazdu.

Wentylatory samochodowe

Jeśli mamy starszej generacji auto bez klimatyzacji, a wentylacja działa stanowczo zbyt słabo, zainstalujmy sobie wentylator – wiatrak samochodowy plastikowy lub obrotowy, z podłączeniem do gniazdka zapalniczki samochodowej. Zapewni on nam komfort podróżowania pojazdem nawet w wybitnie upalne dni.

Ważne jest, aby latem w samochodzie nie było nam zbyt gorąco, dzięki czemu podróżowanie zwłaszcza na dłuższych trasach nie będzie uciążliwe.