Własnoręczne usuwanie rys

pasta polerska przyda się

Nie jest prawdą stwierdzenie, że jedynie lakiernik z prawdziwego zdarzenia może skutecznie usunąć rysę na samochodzie. Przy pomocy sprawdzonych środków każdy może powtórzyć ten wyczyn we własnym garażu.

To prostsze, niż myślisz

Posiadając minimum zdolności manualnych można śmiało spróbować usunąć drobne zarysowania na lakierze, które są często skutkiem odwiedzania myjni automatycznych. Na rynku co do zasady dostępna jest pasta polerska do:

  • ręcznego użytku
  • stosowania wyłącznie z maszyną

Zasadniczo różni je skład. Pierwsza jest tak opracowana, że do jej można ją skutecznie rozprowadzić na karoserii wyłącznie za pomocą siły rąk. Do drugiej nie ma sensu podchodzić bez odpowiedniego sprzętu. W przypadku chęci zastosowania takiego produktu trzeba mieć na stanie polerkę. Ludzka ręka w żaden sposób nie jest w stanie wykonać tak szybkich ruchów, by dobrze zaaplikować wspomnianą pastę.

Lakier znów jak nowy

Po zakończeniu całej operacji należy umyć dokładnie auto. Po tym procesie wyłoni nam się lakier, który przypomina dokładnie ten, kiedy samochód opuszczał salon samochodowy. Cały proces wymaga wiele poświęcenia, ale efekty są jak warte wysiłku.

Zaopatrzenie się w odpowiednie środki

W pierwszej kolejności dobrze jest zapoznać się z asortymentem sklepów, w których sprzedawane są kosmetyki samochodowe. To właśnie tam można zakupić niemal każdy rodzaj pasty dostępnej na polskim rynku, z gwarantowaną dostawą w przeciągu 48 godzin.